Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Szkół Podstawowych Chłopców odbyły się w czwartek (26 listopada) w Szkole Podstawowej w Kawnicach. Organizatorem zawodów, w których wzięło udział 49 zawodników, było Starostwo Powiatowe w Koninie.

W mistrzostwach brały udział Szkoły Podstawowe ze: Szczepidła, Koziegłów, Radoliny, Lipic, Mąkolna i Rychwała. Szkolne reprezentacje - poprzez losowanie - podzielono na dwie grupy. Zwycięzcy w poszczególnych grupach walczyli o I miejsce, a ekipy które zajęły II miejsce w grupach walczyły o III miejsce w powiecie.

W meczu o III miejsce spotkały się reprezentacje z Koziegłów i Mąkolna. Lepszą drużyną okazała się ekipa z Mąkolna wygrywając 6:4.

W finale spotkali się reprezentanci Szkoły Podstawowej z Lipic z reprezentantami "podstawówki" z Radoliny. Mecz zakończył się szczęśliwie dla drużyny z Lipic którzy pokonali rywali 5:4.

Klasyfikacja końcowa:
I - Lipice
II - Radolina
III - Mąkolno

Skład drużyny zwycięskiej: (Andrzej Wysocki - opiekun) Kacper Mankiewicz, Kacper Bachorowicz, Krzysztof Szmytka, Tomasz Latański, Michał Latański, Rafał Latański, Marcin Sobczak, Bartosz Walbach.

Puchary i dyplomy ufundowane przez Starostę Konińskiego wręczyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Kawnicach oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Koninie.