Skocz do zawartości

Październik

Z XXIII sesji Rady Powiatu Konińskiego

30 października br. w siedzibie Starostwa odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Konińskiego. Głównym punktem obrad była informacja o zaawansowaniu prac w drogownictwie w Powiecie Konińskim.
 
Starosta Koniński, po przedstawieniu sprawozdania z działalności Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie za ten rok, poinformował radnych o "Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011", który został przyjęty przez rząd 28 października .
 
Program, celem którego jest zwiększenie płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego, przewiduje wsparcie finansowe - w wys. miliarda zł rocznie - projektów przebudowy, budowy lub remontu kluczowych odcinków dróg gminnych i powiatowych, zwłaszcza tych łączących się z drogami wojewódzkimi i krajowymi.
 
W ciągu roku, powiaty będą mogły ubiegać się o dofinansowanie dwóch projektów a gminy - jednego. Każdorazowo uzyskana pomoc finansowa wyniesie 50% kosztów realizacji, drugie tyle pokryją samorządy.
 
W ramach trzyletniego programu, Powiat Koniński będzie mógł uzyskać dofinansowanie na przebudowę sześciu dróg z siedmiu przewidzianych do modernizacji. Jako pierwsze w kolejności, Zarząd zaproponował odcinki: Konin-Rzgów, Kramsk-Wysokie. W związku z dyskusją, jaka rozgorzała wokół tej propozycji, postanowiono ostatecznie przeanalizować ją w najbliższy poniedziałek na wspólnym posiedzeniu komisji infrastruktury i budżetu.
 
Ponadto na wczorajszej sesji Radni zadecydowali o przyznaniu pomocy finansowego w wysokości 5 tysięcy złotych dla Miasta Konina z przeznaczeniem na budowę pomnika Józefa Piłsudskiego.
 
W pozostałych punktach obrad Radni wysłuchali: informację o gospodarce w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa na terenie Powiatu Konińskiego oraz analizę złożonych oświadczeń majątkowych w 2008 roku.
 
Rada podjęła także uchwały: zmieniającą uchwałę w sprawie określania zadań powiatu i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na ich realizację oraz w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Konińskiego na 2008 rok.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting