Powiat Koniński na Targach Regionów i Produktów Turystycznych "TOUR SALON 2008"

Aby popularyzować walory turystyczne Ziemi Konińskiej, w dniach od 16 do 18 października, powiat koniński zaprezentuje się na XIX Targach Regionów i Produktów Turystycznych "TOUR SALON 2008".

Poznańskie Targi należą do prestiżowych wydarzeń turystycznych, od lat zajmujących stałe miejsce w kalendarzu międzynarodowych imprez wystawienniczych. Ich tegoroczna edycja odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiej Izby Turystyki. Weźmie w niej udział ponad 700 wystawców z 40 krajów.

Pod wspólnym szyldem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej (WOT), zaprezentują się powiaty: koniński, turecki, pilski, czarnkowsko - trzcianecki, chodzieski, nowotomyski, miasta: Konin, Piła, Kalisz, Chodzież oraz Organizacja Turystyczna "Leszno-Region". Celem ekspozycji jest przedstawienie atrakcji turystycznych całego województwa a zarazem podkreślenie unikatowości jego poszczególnych regionów. Jest to kolejny przejaw współpracy samorządów i organizacji z Wielkopolski na rzecz wspólnej promocji turystycznej. Stoisko o powierzchni 122 m2 swoim wystrojem nawiązywać będzie do turystyki wodnej. Na zwiedzających będą czekać specjalnie przygotowane na tę okazję wydawnictwa promocyjne oraz wiele innych atrakcji, m.in.: konkurs z nagrodami nt. turystyki wodnej w Wielkopolsce.

Jak co roku, nieodłącznym elementem targów TOUR SALON będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, m.in.: Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych TOUR FILM, największy w Polsce workshop turystyki przyjazdowej BUY POLAND, Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej, Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów a także konferencje i seminaria dla branży (seminarium "ECO MICE - ekologiczne rozwiązania w przemyśle spotkań", konferencja "Przyszłość w eventach" oraz inne)

W piątek stoisko Powiatu Konińskiego odwiedzi Wicestarosta Koniński Małgorzata Waszak.

Samorząd powiatu konińskiego serdecznie zaprasza Państwa do odwiedzenia stoiska nr 27, w pawilonie 5.