Poplenerowa Wystawa Fotograficzna w Kleczewie

Jak piękna jest Ziemia Konińska i jak wielka jest potęga fotografii z jej ogromną siłą wyrazu, mogą przekonać się wszyscy, którzy odwiedzą poplenerową wystawę fotograficzną w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie.

Wystawa prezentuje efekt pracy artystów fotografów, goszczących w naszych stronach podczas I Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego zorganizowanego przez samorządy miasta i powiatu konińskiego w maju tego roku. Ponad 100 niezwykłych zdjęć przedstawia fascynujący obraz Ziemi Konińskiej widziany oczami znakomitych fotografów z Polski, Litwy i Łotwy.

Niepowtarzalna architektura, pejzaż oraz ludzie utrwaleni na kliszach fotograficznych składają się na wyjątkowy portret Miasta Konina i Powiatu Konińskiego - ich wspólnej historii, kultury i przyrody.

Dzięki tym obrazom zatrzymanym w kadrze - po miejscach, wydarzeniach i ludziach z naszej rzeczywistości pozostanie ślad dla potomnych. Poza tym, fotografie te pozwalają odkryć na nowo znane nam miejsca i krajobrazy oraz stanowią doskonałą formę promocji Ziemi Konińskiej.

Wystawa została otwarta dla zwiedzających 16 października i będzie prezentowana w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie przez najbliższy tydzień, tj. do przyszłego czwartku.

Serdecznie zapraszamy do jej zwiedzania