Polacy pokonali Duńczyków

Aż 14:6 polscy pięściarze pokonali, w ubiegłą sobotę w międzypaństwowym meczu bokserskim swych rywali z Danii. Reprezentacje obu krajów stoczyły 10 walk w hali sportowej Konińskiego Domu Kultury w Koninie.

W kategorii juniorów triumfowali Duńczycy Jonas Fantassi pokonał Karola Młodzińskiego, a Rashid Kassen Kamila Komara. Jedynie Rafał Schofer w tej kategorii wiekowej stoczył zwycięską walkę z Jonathanem Stianem.

Zdecydowanie lepsze wyniki osiągnęła polska reprezentacja kadetów w składzie: Dawid Michelus, Artur Tomczyk, Tomasz Michelus i Sylwester Stempniewski, którzy stoczyli same zwycięskie walki.

Wśród polskiej reprezentacji na ringu pokazali się również zawodnicy z Zagłębia Konin. Zwycięstwo odnieśli Patryk Szymański (52 kg) w walce z Tobiasem Kaiserem (wygrał 3:0) oraz Kamil Gardzielik (63 kg), który pokonał Metina Evicysa 2:1. Swoją walkę przegrał natomiast Igor Jakubowski (70 kg).

Puchary dla zwycięzców - reprezentacji polskiej oraz puchar pocieszenia - dla drużyny przegranej ufundował Starosta Koniński Stanisław Bielik.

Polacy pokonali Duńczyków