Pobiegli po tytuł Mistrza Powiatu

Ponad 420 zawodników z powiatu konińskiego wzięło wczoraj udział w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Po raz dziewiąty organizowane przez konińskie Starostwo zawody odbyły się na Lotnisku Aeroklubu Konińskiego w Kazimierzu Biskupim.

O tytuł Mistrza Powiatu w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało 36 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszej konkurencji - sztafecie na dystansie 800 metrów - zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy. Zwycięską drużyną w kategorii "szkoły podstawowe" okazała się SP w Sadlnie (gm. Wierzbinek). II miejsce wywalczyła SP ze Ślesina, a III - SP w Sokółkach (gm. Kazimierz Biskupi).

W pozostałych kategoriach wiekowych: "gimnazja" i "szkoły ponadgimnazjalne", zawody odbyły się z podziałem na dziewczęta i chłopców.

W sztafecie dziewcząt na 1000 metrów, I miejsce na podium zdobyło Gimnazjum z Brzeźna (gmina Krzymów). W gronie zwycięzców znalazły się także: gimnazjalistki z Kazimierza Biskupiego na miejscu II i uczennice Gimnazjum z Rychwała na miejscu III. W tej samej grupie wiekowej, chłopcy rywalizowali ze sobą na dystansie 1200 metrów. Najlepsza okazała się sztafeta z Gimnazjum z Kleczewa a pozostałe miejsca przypadły kolejno zawodnikom z Rychwała i ze Rzgowa.

W ostatniej kategorii, w sztafecie dziewcząt na dystansie 1000 metrów, tytuł Mistrza Powiatu zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sompolna. Drugie do mety dobiegły uczennice z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych z Żychlina a tuż za nimi uplasowały się zawodniczki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie. Podobnie ułożyły się wyniki sztafety chłopców na 1200 metrów - na I miejscu rywalizację zakończyła drużyna ZSP Sompolno, II - ZSE-U Żychlin a miejsce III przypadło ZSP Kleczew.

W imieniu Starosty Konińskiego, dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn w powiecie wręczył z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Tomasz Piaseczny. Zdobywcy pierwszych miejsc w eliminacjach powiatowych awansowali do udziału w Wojewódzkim Finale Mistrzostw w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się 15 października br. w Racocie koło Kościana.