Skocz do zawartości

Październik

Obchody "Święta Drzewa"

Dziś w całym kraju obchodzone jest Święto Drzewa. Jak co roku, w ogólnopolskiej akcji edukacyjno - ekologicznej Klubu Gaja uczestniczą również uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Tegoroczne obchody zorganizowane przez Koło Ekologiczne działające przy Zespole, odbyły się 8 października na terenie Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Żychlinie.
 
Kampania ma na celu zwrócić uwagę na wzajemną zależność pomiędzy człowiekiem a ekosystemem naszej planety, a także wskazać wpływ sadzenia drzew na zmiany klimatyczne na Ziemi oraz poprawę jakości powietrza i gleby. W myśl tej idei, również i w naszym powiecie zaproszeni goście i uczniowie posadzili symboliczne drzewa, otrzymane z konińskiego Nadleśnictwa.
 
Powiat Koniński podczas uroczystości reprezentowali Małgorzata Waszak Wicestarosta Koniński, Jerzy Drygiel Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Halina Dąbrowska Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska oraz Marek Niezabitowski z Biura Rolnictwa i Leśnictwa.
 
Obchody "Święta Drzewa" uświetnił występ artystyczny Teatru "Kreska" z ZSE-U w Żychlinie.
 
Patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Koninie i Lasy Państwowe.

Obchody
Obchody
Obchody
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting