LM ortograficznie najlepszy

15 drużyn pięcioosobowych, w tym reprezentacja Starostwa Powiatowego w Koninie wzięło wczoraj udział w okręgowych eliminacjach "Ogólnopolskiego Turnieju Ortograficznego z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi".

Wczoraj, w auli oddziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Koninie, o tytuł mistrza ortografii zmierzyli się uczniowie miejscowych szkół ponadgimnazjalnych oraz lokalni dziennikarze i urzędnicy.

Do przygotowanego przez językoznawców z WSHE dyktanda przystąpili także nasi reprezentanci: Ewelina Rapeła, Włodzimierz Matecki i Krzysztof Piechocki z Wydziału Promocji i Rozwoju, Tomasz Czarny Kierownik Biura Informatyki oraz Paweł Figurski z Biura Spraw Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych.

Turniejowe zmagania z ortografią zakończyły się zwycięstwem drużyny dziennikarzy reprezentujących portal internetowy Wielkopolski Wschodniej LM.PL, która tym samym wywalczyła awans do finału ogólnopolskiego i 14 listopada w Łodzi zmierzy się z najlepszymi zawodnikami z całego kraju.

Na zwycięzców finałowej rozgrywki czekają atrakcyjne nagrody: kursy językowe, książki, gry komputerowe, pendriv`y, eleganckie pióra i torby na laptopy.