Skocz do zawartości

Październik

Drużyna z Wilczyna - Mistrzem Powiatu Gimnazjalistów w Piłce Nożnej Chłopców

Po wyłonieniu w ubiegłym tygodniu Mistrza Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców w kategorii szkół podstawowych, wczoraj o tytuł Mistrza Powiatu zmierzyli się piłkarze z gimnazjów.
 
W meczach finałowych, które odbyły się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ślesinie, wzięło udział 6 drużyn: z Kleczewa, Sompolna, Rychwała, Grodźca, Wilczyna i Boguszyc. O miejsce w ścisłym finale, piłkarze walczyli w dwóch grupach eliminacyjnych.
 
Z kolei, wygrani z poszczególnych grup rywalizowali o miejsca na podium. Mecz o trzecie miejsce, pomiędzy drużynami z Boguszyc i Rychwała, zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Boguszyc. O tytuł Mistrza Powiatu zmierzyły się drużyny z Kleczewa i Wilczyna. Po bardzo wyrównanej grze i meczu zakończonym wynikiem remisowym, ostatecznie o zwycięstwie gimnazjalistów z Wilczyna zadecydowały rzuty karne.
 
Trzy najlepsze drużyny wczorajszych Mistrzostw otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez konińskie Starostwo.
 
Wiosną przyszłego roku, gimnazjaliści z mistrzowskiej drużyny z Wilczyna będą reprezentować Powiat Koniński w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska" oraz wspólnie z wicemistrzami z Kleczewa wezmą udział w Turnieju Wielkopolskim "Piłkarska Kadra Czeka

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting