Skocz do zawartości

Październik

Dobiegła końca inwestycja powiatowa na drodze nr 3230P relacji Golina - Kazimierz Biskupi)

Projekt "Przebudowa ulicy Kolejowej i Kościuszki w Golinie" obejmował prace modernizacyjne obydwu ulic na odcinku 1,68 km, polegające na: położeniu nowej nawierzchni, wybudowaniu zatoki autobusowej, ponad 2 km chodnika i 1,5 km ścieżki rowerowej oraz przebudowie kanalizacji deszczowej.
 
Modernizowany odcinek drogi został poszerzony do 6 m, co wpłynęło na podwyższenie parametrów technicznych ulicy i poprawienie płynności oraz bezpieczeństwa ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego. Przy okazji, utwardzono także nawierzchnię, łączącego się z drogą powiatową, odcinka ulicy Piaskowej.
 
Inwestycja zrealizowana została wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Koninie i Urząd Miasta i Gminy w Golinie. Całkowity koszt prac remontowych i modernizacyjnych wyniósł 2 mln 143 tys. zł., z czego 1, 5 mln sfinansował samorząd powiatowy a 600 tys. przekazała na ten cel Gmina.
 
Oficjalne oddanie do użytku wyremontowanego odcinka drogi odbędzie się jutro, o godzinie 14.30. w Golinie. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting