"Dni Chopinowskie"

Dziś o godz. 18.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie rozpoczną się obchody "Dni Chopinowskich". W każdą rocznicę śmierci wielkiego kompozytora, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Żychlinie organizuje recitale utalentowanych pianistów. W tym roku w repertuarze chopinowskim wystąpi Aleksandra Dąbek.

W drugim dniu uroczystości, 17 października br. weźmie udział Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego Andrzej Nowak.

W piątek, po recitalu Aleksandry Dąbek parlamentarzyści, władze samorządu Powiatu Konińskiego i Miasta Konina oraz delegacje uczniów złożą kwiaty pod tablicą Fryderyka Chopina, przed Pałacem Bronikowskich w Żychlinie.