Skocz do zawartości

Maj

"112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie"

Rozstrzygnięto eliminacje powiatowe ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „ 112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie”.

Celem konkursu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie skutecznych sposobów reakcji w momencie występowania różnych zagrożeń: wypadków – na drodze, w domu czy nad wodą a także pożarów, powodzi, katastrof ekologicznych, budowlanych itp. Konkurs ma być pomocny w kształtowaniu właściwych zachowań dzieci i młodzieży w obliczu zagrożeń., uświadamiać najmłodszym jak postępować w momencie jego zaistnienia oraz przypominać, że pod numerem alarmowym 112 mogą uzyskać pomoc w każdej sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu.

Dwadzieścia sześć prac wyłonionych w gminnym etapie Konkursu, zostało poddane ocenie komisji na szczeblu powiatowym, w składzie: Danuta Plucińska z Wydziału Oświaty i Kultury, Ewelina Rapeła z Wydziału Promocji i Rozwoju i Paweł Figurski z Biura Spraw Obronnych i Ochrony Informacji Niejawnych konińskiego Starostwa.

I choć wszystkie prace wykonane były z niezwykłą starannością, a uczestnicy wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami plastycznymi, Komisja wyłoniła łącznie 9 laureatów w 3 kategoriach wiekowych:


I grupa – Szkoły podstawowe grupa młodsza
1 miejsce - Katarzyna Tomaszewska – SP w Dąbroszynie
2 miejsce - Sebastian Drygiel – SP w Głodnie
3 miejsce - Marcin Babiaczyk – SP w Dąbroszynie

II grupa - Szkoły podstawowe grupa starsza
1 miejsce - Michał Sypniewski – SP w Głodnie
2 miejsce - Paulina Wróbel – SP w Dąbroszynie
3 miejsce - Krystian Grąbliniak – SP w Głodnie

III grupa - Gimnazja
1 miejsce - Klaudia Wendt – Gimnazjum im Kopernika w Golinie
2 miejsce - Agnieszka Jakubowska – II - Gimnazjum im Kopernika w Golinie
3 miejsce - Weronika Piętka – III - Gimnazjum im Kopernika w Golinie

Wszystkie nagrodzone prace zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich Konkursu, a ich autorzy spotkali się 14 maja w siedzibie urzędu z wicestarostą konińskim Małgorzatą Waszak, która wręczyła im pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody książkowe.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting