Powiatowe obchody "Światowego Dnia Ziemi" w Żychlinie

„Klimat w potrzebie”, to hasło tegorocznych uroczystości z okazji Światowego Dnia Ziemi, organizowanych pod patronatem Starosty Konińskiego w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

Tematyka tegorocznych obchodów Święta Ziemi nawiązuje do działań człowieka, które w konsekwencji prowadzą do ocieplenia klimatu, katastrofalnych suszy czy wymierania gatunków zwierząt i roślin. Z tej okazji, młodzież z Żychlina przygotowała konkursy, które przybliżą rolę ludzi w ratowaniu klimatu. Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęli uczniowie ze szkół ponadgimnazjlanych z Kleczewa i Sompolna oraz gimnazjaliści z Żychlina, Goliny, Liśćca Wielkiego i Rychwała.

Rozstrzygnięcie Konkursów o tematyce ekologicznej, m.in.: fotograficznego, literackiego, na plakat, makietę domu lub miasta ekologicznego oraz wiedzy o klimacie nastąpi 22 kwietnia podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi .

W imieniu organizatorów: konińskiego Starostwa i ZSE-U w Żychlinie serdecznie zapraszam Państwa na powiatowe uroczystości z okazji Światowego Dnia Ziemi, które rozpoczną się o godzinie 11.00 w obiekcie sportowo- dydaktycznym ZSE-U w Żychlinie.