Ambasador Brazylii z wizytą na Ziemi Konińskiej

Na zaproszenie Posła na Sejm Tomasza Nowaka, w dniach 16 – 17 kwietnia br., z oficjalną wizytą w Koninie i Powiecie Konińskim gościć będzie Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Federacyjnej Republiki Brazylii w Polsce Marcelo Andrade DE MORAES JARDIM.

Choć wizyta ma charakter kurtuazyjny, jej program przewiduje zaprezentowanie możliwości inwestycyjnych oraz walorów turystycznych naszego Regionu.

W tym celu, Ambasador spotka się z parlamentarzystami Ziemi Konińskiej, Starostą Konińskim, Prezydentem Miasta Konina, radnymi oraz przedstawicielami samorządów gminnych i lokalnego biznesu. Podczas dwudniowego pobytu, gość odwiedzi także Sanktuarium Maryjne w Licheniu, Elektrownie Pątnów i Konin oraz Wielkopolskie Centrum Logistyczne w Modle Królewskiej.

Być może wizyta zapoczątkuje nowy rozdział w historii międzynarodowego partnerstwa Miasta i Powiatu Konińskiego.