Zapraszamy na Wielkie Ruszenie

Już w najbliższą niedzielę (22 czerwca), na stadionie w Grodźcu mieszkańcy powiatu konińskiego będą się bawić na „Wielkim Ruszenia Gmin Powiatu Konińskiego”.

„Ruszenie”, to największa impreza powiatowa organizowana przez konińskie Starostwo od dziewięciu lat w celu promocji powiatu konińskiego, jego dorobku i możliwości rozwojowych a także umacniania więzi kulturowych i integracji mieszkańców naszych 14 gmin.

W programie imprezy, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Cywilizacja bliżej natury”, nie zabraknie stałych pozycji, takich jak: konkursy, występy artystyczne oraz kolorowe ogródki gminne.

Po raz pierwszy, na Ruszeniu nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu „Powiatowy Rolnik Roku”. W ramach „Przeglądu Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej” zaprezentowane zostaną charakterystyczne dla naszego regionu produkty i potrawy, które mają szansę zaistnieć na rynkach europejskich. Poza występami lokalnych artystów, na scenie w Grodźcu zobaczymy inscenizację „Piosenka jest dobra na wszystko” w wykonaniu samorządowców i dziennikarzy. Tradycyjnie, imprezę zakończy zabawa taneczna.

Gorąco zapraszamy do udziału w IX Wielkim Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego i życzymy wszystkim jego uczestnikom udanej zabawy!

Program:
15.00 – prezentacje artystyczne gmin,
17.00 – uroczyste otwarcie
17.20 – rozstrzygnięcie konkursu „Powiatowy Rolnik Roku”
18.00 – rozstrzygnięcie konkursów: „ Na najlepszą potrawę regionalną i tradycyjną”
oraz „ Na najciekawszą prezentację gminną”.
18.20 – prezentacje artystyczne gmin,
19.00 – inscenizacja artystyczna pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”
20.00 – prezentacje artystyczne gmin
21.00 – zabawa taneczna