Turystyka wodna motorem rozwoju polskiej gospodarki

29 maja br. w Senacie odbyła się konferencja na temat: "Stan obecny oraz perspektywy rozwoju polskiej żeglugi śródlądowej w aspekcie ruchu turystycznego".

Podczas spotkania, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dróg Wodnych i Turystyki Wodnej m.in. przedstawiono informację o obecnym stanie prawnym w zakresie uprawiania turystyki wodnej oraz dyskutowano o roli samorządów w kreowaniu ruchu turystycznego na wodnych szlakach śródlądowych.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele Urzędów Żeglugi Śródlądowej, Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, parlamentarzyści oraz reprezentanci samorządu terytorialnego.

Samorząd Powiatu Konińskiego reprezentowała Wicestarosta Małgorzata Waszak.