Seminarium poświęcone promocji produktów regionalnych

W środę, 18 czerwca br., w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie odbędzie się seminarium poświęcone promocji markowego produktu krajowego oraz możliwościom pozyskania środków finansowych na działalność statutową Kół Gospodyń Wiejskich.

W spotkaniu wezmą udział przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Konińskiego a także goście z zagranicy: panie reprezentujące francuską sieć agroturystyczną oraz ukraińskie organizacje kobiece.

Część merytoryczną seminarium poprowadzą: Zastępca Dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu Wiesława Nowak oraz Stanisław H. Kaj z Departamentu Gospodarki Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Jedną z atrakcji spotkania będzie przegląd kuchni regionalnej, podczas którego nastąpi degustacja różnorodnych rodzimych specjałów kulinarnych.