Powiat koniński przygotowany na przyjęcie turystów

Tradycyjnie przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjno – urlopowym, w siedzibie urzędu obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego.

Podczas posiedzenia, któremu przewodniczył Starosta Stanisław Bielik, dokonano oceny stanu przygotowań do sezonu letniego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym w naszych stronach turystom.

Informacje przygotowane i przedstawione przez przedstawicieli służby sanitarnej, straży pożarnej, policji a także Kuratorium Oświaty potwierdziły pełne przygotowanie do sezonu, zarówno służb, jak i organizatorów wypoczynku letniego w powiecie konińskim.

Oceniono także stan kąpielisk na terenie naszego powiatu. W tym roku nie budzi on zastrzeżeń i będzie można skorzystać z kąpieli w jeziorach: Budzisławskim, Gosławickim, Mikorzyńskim, Ślesińskim, Wilczyńskim i Pątnowskim.