Ochrona jezior konińskich

11 czerwca br., w budynku Starostwa Powiatowego w Koninie (sala 251) odbędzie się spotkanie robocze poświęcone omówieniu sytuacji gospodarki wodnej na jeziorach konińskich (Pątnowskim, Wąsowsko-Mikorzyńskim, Ślesińskim i Czarnym) tworzących tzw. stanowisko szczytowe Kanału Ślesińskiego.

Do udziału w spotkaniu, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Koninie zaproszono Prezydenta Miasta Konina Kazimierza Pałasza, Burmistrza Gminy i Miasta Ślesin Jana Niedźwiedzińskiego oraz Z-cę Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Witolda Kamińskiego.

Rozmowy dotyczyć również będą możliwości stworzenia optymalnych warunków dla turystyki i rekreacji wodnej w naszym regionie.