Skocz do zawartości

Finał Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

12 czerwca br. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie rozstrzygnie się XV edycja "Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym".

Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany jest od 1994 roku i jest owocem doświadczeń pierwszej kadencji odrodzonego samorządu gminnego. Przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej, odwołuje się do idei budowania społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie upowszechniając podstawową wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności.

W tegorocznym finale weźmie udział ok. 100 uczniów szkół gimnazjalnych (zwycięzców etapu powiatowego) reprezentujących 35 powiatów naszego województwa.