Jesteś przewlekle chory? Nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19

Rejestracja pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych rozpocznie się 10 marca 2021 r. A szczepienia - 15 marca. Chcemy, żeby osoby przewlekle chore, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19 lub śmierć z jej powodu, były zaszczepione jak najszybciej. Dlatego nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19.

Jeśli jesteś pacjentem:
  • dializowanym z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
  • z chorobą nowotworową, u którego po 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
  • po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u którego prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
  • poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej,
- możesz się zaszczepić priorytetowo. Kliknij tutaj i dowiedz się, na jakich zasadach odbywa się szczepienie osób przewlekle chorych.
Jeżeli w Twojej okolicy nie ma dostępnego terminu - wypełnij formularz zgłoszenia

Jeżeli masz 65 lat lub więcej oraz posiadasz PESEL - możesz zarejestrować się już na termin szczepienia. Rejestracji możesz dokonać na kilka sposobów: poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl, dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień 989, kontaktując się bezpośrednio z wybranym przez siebie punktem szczepień (tutaj znajdziesz mapę i dane kontaktowe) lub wysyłając sms-a.

Jeżeli jednak w Twojej okolicy nie ma już dostępnych wolnych terminów, możesz wypełnić formularz zgłoszenia. Skontaktujemy się z Tobą, gdy sytuacja się zmieni i pojawią się nowe wolne terminy.

Źródło: gov.pl