Letnie konkursy dla mieszkańców powiatu konińskiego

Przypominamy, że w zakładce Kulturowe lato znajdą Państwo aktywne konkursy.

Jednym z nich jest konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „W moim domu nic się nie marnuje”. Polega na przygotowaniu pracy konkursowej w formie opisu ekopraktyki (działania, które wywierają pozytywny wpływ na klimat), którą warto wdrożyć w domu w celu m.in. oszczędzania wody, energii elektrycznej, niemarnowania żywności itp.
  1. Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu we własnym domu.
  2. Długość opisu wdrożonej ekopraktyki nie może przekraczać 3 tysięcy znaków licząc ze spacjami.
  3. W przypadku ekopraktyki napisanej odręcznie, opis musi zmieścić się na jednej stronie A4.
  4. W zgłoszeniu powinien znaleźć się: opis ekopraktyki, wyjaśnienie na czym ona polega, jakie daje rezultaty, powody, dla których warto ją wdrożyć.
Głównym celem konkursu jest popularyzacja właściwych zachowań ekologicznych stosowanych w gospodarstwie domowym, a także zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu, które można w prosty sposób wprowadzać we własnych domach.

Zgłoszenie do konkursu należy przesłać do 22 lipca pocztą elektroniczną na adres e-mail: konkursy@38pr.pl albo listem poleconym na adres: 38PR& Content Communication Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 47/49, 97-729 Łódź z dopiskiem „Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich”.
Każde Koło Gospodyń Wiejskich może przesłać maksymalnie trzy zgłoszenia.

Inne aktywne konkursy których szczegółowe opisy znajdą Państwo w zakładce Kulturowe lato, to:
  • XIV Konkurs „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”, zgłoszenia do 31. lipca;
  • Konkurs fotograficzny „PROW w obiektywie – trzecia edycja”, zgłoszenia do 19 sierpnia;
  • Ogólnopolski Konkurs dla KGW - „Dzika kuchnia. Dobre z lasu” - zgłoszenia do 30 września.