XXVIII sesja Rady Powiatu Konińskiego

W środę, 1 grudnia, odbędzie się XXVIII sesja Rady Powiatu Konińskiego. Obrady rozpoczną się o godz. 12.00 w sali konferencyjnej starostwa.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju posiedzenie będzie miało charakter zamknięty. Zapraszamy Państwa do śledzenia obrad online na stronie powiatu.

Porządek obrad:
  1. Otwarcie obrad.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Konińskiego i realizacji uchwał Rady Powiatu Konińskiego w okresie międzysesyjnym.
  5. Sprawozdanie z realizacji zadań określonych w „Programie usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu konińskiego – kontynuacja” w roku 2021.
  6. Informacja na temat przygotowań do zimowego utrzymania dróg 2021/2022.
  7. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań powiatu i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na ich realizację.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy powiatu konińskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2022-2024.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Kleczew.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Skulsk.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Powiatu Konińskiego na lata 2021-2030”.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Miastu Konin prowadzenia zadań powiatowej biblioteki publicznej.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Przewodniczącego Zarządu Powiatu Konińskiego.
  14. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia zasad i wysokości diet oraz  zwrotu kosztów podróży służbowych radnych powiatu konińskiego.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Konińskiego na rok 2021.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Konińskiego.
  17. Wnioski i oświadczenia radnych.