Prezentacja 18. tomu Rocznika Konińskiego za nami!

Po zawirowaniach wydawniczych związanych z poprzednim numerem Rocznika, główni wydawcy periodyku czyli: Miasto Konin, Powiat Koniński i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, podjęli decyzję o powrocie do wypracowanej przez lata formuły wydawniczej. Nowy Rocznik dzieli się więc na rozprawy, debiuty, materiały z życia regionu oraz sylwetki, a nad całością wydawnictwa czuwała Rada Programowa pod przewodnictwem Piotra Rybczyńskiego – kierownika konińskiego oddziału Archiwum Państwowego
w Poznaniu. W skład Rady wchodzi także przedstawiciel Powiatu Konińskiego.
Po kilkumiesięcznej, wzmożonej pracy Rady, do rąk czytelników trafia więc kolejny numer Rocznika Konińskiego. Znajdziemy w nim wiele artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących wydarzeń, miejsc i ludzi tworzących historię powiatu konińskiego.
W Roczniku przeczytamy między innymi o żydach kleczewskich do 1939 r., tekst o mieście Golina w średniowieczu, znajdziemy również spis właścicieli Rychwała od XV do XVIII wieku. Z tekstów dotyczących współczesności warto zwrócić uwagę na podsumowanie obchodów 150. rocznicy Powstania Styczniowego na Ziemi Konińskiej oraz resume stulecia konińskiego krajoznawstwa.
Publikacja trafi teraz do bibliotek w Koninie i gminach powiatu konińskiego.