Finał Konkursu "Gospodarczo - Samorządowy HIT Regionu 2010"

W najbliższą niedzielę poznamy laureatów tegorocznego Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu". O prestiżowy tytuł HIT 2010 powalczą trzy samorządy i sześć podmiotów gospodarczych z powiatu konińskiego.

Po raz siedemnasty przedstawiciele wielkopolskich samorządów, przedsiębiorców i organizacji spotkają się na uroczystości wręczenia nagród "Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu 2010". Gala odbędzie się 20 lutego w auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

W konkursie nagradzane są ponadprzeciętne dokonania samorządów, prywatnych firm oraz stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Oceny zgłoszeń dokonuje kapituła składająca się ze starostów województwa wielkopolskiego oraz innych osób zawodowo zajmujących się życiem gospodarczym i samorządowym regionu.

Do tegorocznej edycji Konkursu przystąpiło kilkadziesiąt podmiotów ze wschodniej Wielkopolski, w tym także z powiatu konińskiego.

Z uznaniem kapituły spotkały się dokonania firm: EUROPOLES, Fabet, MELBUD, KON-PLAST, Zakładu Mechanicznego Jerzy Robak oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Mieście a także samorządów: powiatu konińskiego oraz gmin Rychwał i Kleczew. Otrzymały one nominacje do prestiżowego tytułu i podczas niedzielnego finału powalczą o jego zdobycie.

Powiat Koniński uzyskał rekomendację do tytułu Rubinowy HIT z Dwiema Gwiazdami za organizację ubiegłorocznych Obchodów Roku Chopinowskiego w regionie konińskim. To już szóste wyróżnienie powiatu w tym Konkursie. Czy będzie kolejny HIT? O tym dowiemy się już w niedzielę.