Skocz do zawartości

Aktualności

Aktualności

Powiat Koniński na targach turystycznych

Powiat Koniński na targach turystycznych

Ostatnie tygodnie to wzmożony czas promocji podczas targów turystycznych. Pod koniec marca Targi GLOB w Katowicach, w ubiegły weekend Targi LATO w Warszawie, a już od piątku do niedzieli Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu.
czytaj więcej

Każde dziecko ma swoje miejsce i prawo do szczęścia

Ramy prawne i zasady współpracy  Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ślesinie z dyrektorami szkół   i placówek oświatowych oraz organami prowadzącymi te placówki   w zakresie wspierania dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”, to temat spotkania, które odbyło się  29 marca  w konińskim Starostwie.   Organizatorami narady byli Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie.
czytaj więcej

Rozpoczęto nabór na targi inwestycyjne Expo Real w Monachium 2011

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje w dniach 4-6.10.2011 r. wjazd przedstawicieli samorządów lokalnych na targi inwestycyjne Expo Real w Monachium.  
czytaj więcej

Licheń. 6. rocznica śmierci Jana Pawła II

W szóstą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, Sanktuarium Maryjne otworzy dla wszystkich zainteresowanych apartamenty, w których mieszkał Papież Polak w trakcie swojego pobytu w Licheniu Starym.
czytaj więcej
Zmiana powiatowej władzy w Prima Aprilis

Zmiana powiatowej władzy w Prima Aprilis

Dorota Gapska z Konina i Andrzej Łubik z Posady pełnili 1 kwietnia – w Prima Aprilis najważniejsze urzędy w powiecie konińskim. Nowi starostowie wylicytowali taką możliwość w styczniu, podczas 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie. Wtedy też wręczono im certyfikaty „Najbardziej zakręconych urzędników o wielkim sercu”.
czytaj więcej
Wybiorą najpiękniejszą pisankę

Wybiorą najpiękniejszą pisankę

Malowane, drapane czy wyklejane? Jakie techniki zdobienia świątecznych jaj dominować będą podczas powiatowego konkursu na „Najpiękniejszą pisankę” przekonamy się już w najbliższy piątek.
czytaj więcej
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting