Powiat Koniński Wicemistrzem Spartakiady Wojewódzkiej

Reprezentacja powiatu konińskiego zajęła II miejsce w XXV edycji Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, która odbyła się 5 marca 2023 r. w Odolanowie.

W rywalizacji brały udział drużyny z 12 powiatów woj. wielkopolskiego. Powiat koniński reprezentowali przedstawiciele gmin: Golina, Wilczyn, Skulsk i Stare Miasto. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach sportowych, m.in. w piłce nożnej, siatkówce, przeciąganiu liny, rzutach karnych do bramki, rzutach lotkami do tarczy, wieloboju rekreacyjnym, podnoszeniu ciężarka o wadze  oraz  konkursie wiedzy o Ludowych Zespołach Sportowych

Po podliczeniu punktacji ze wszystkich konkurencji i gier zespołowych okazało się, że powiat koniński wywalczył II miejsce zdobywając 207 pkt. Pierwsze miejsce przypadło powiatowi ostrowskiemu (248 pkt), natomiast trzecie miejsce powiatowi ostrzeszowskiemu (201 pkt).

Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego odebrali zawodnicy reprezentujący powiat koniński.

Powiat Koniński Wicemistrzem Spartakiady Wojewódzkiej