Skocz do zawartości

Marzec

Komunikat WOW NFZ w Poznaniu

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem informacyjnym dotyczącym koronawirusa przesłanym przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Poznaniu.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu, gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną (tel. 509 698 188) lub, w przypadku nasilonych objawów, zadzwoń pod numer alarmowy 112 bądź też zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego – najbliższy oddział dla dorosłych: (63) 240 44 02; dla dzieci: (61) 859 03 367 / 539 524 935 / 504 907 994. Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590.

W przypadku, kiedy istnieje podejrzenie zakażenia, ale nie masz jeszcze objawów, pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.

Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj telefonicznie lub innymi metodami zdalnej konsultacji. Nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia, gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne. Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni.

Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu, unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust, a kiedy kaszlesz lub kichasz, zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką. Staraj się nie zbliżać do osób chorych.

Ponadto, osoby powracające z północnych Włoch zachęcamy do zapoznania się z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego.
Komunikat WOW NFZ w Poznaniu
Komunikat WOW NFZ w Poznaniu
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting