Sukces ucznia ze szkoły w Kleczewie

Oskar Jakubowski, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie został laureatem drugiego miejsca w międzynarodowym konkursie plastycznym „Radość i boleść św. Józefa”.  Młody artysta był jedynym nagrodzonym Polakiem  w kategorii powyżej 16 lat.

Na konkurs wpłynęło 1060 prac z ponad 300 szkół i ośrodków kulturalno-edukacyjnych z całego świata. W konkursie zaprezentowały się poza Polską  także Indie, Sri Lanka, Białoruś, Ukraina, Zimbabwe, Uganda, Rwanda, Mauritius, Malta, Madagaskar, Syria, Kuwejt, Niemcy, Austria, Słowacja, Czechy, Rosja, Kazachstan, Azerbejdżan, Kirgistan, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Wielka Brytania, Irlandia, Argentyna, Brazylia, Czad, Włochy, Francja, Portugalia, Luksemburg, Węgry, Etiopia czy USA.

Kleczewską  placówkę reprezentowali: Patrycja Burczyńska , Anastazja Jakubowska, Oskar Jakubowski, Paula Koc, Paulina Kuczyńska, Kornelia Michalak.  Jury oceniało pracę w siedmiu kategoriach.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Pan Janusz Kotański, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej, Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Jego Ekscelencja Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.