„Nowoczesna polska wieś” - ARiMR zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkurs fotograficzny pt. „Nowoczesna polska wieś” ma przynieść efekt w postaci zdjęciowej dokumentacji zmian, które zaszły na polskiej wsi, zwłaszcza od czasu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej.

Organizatorzy konkursu liczą na to, że otrzymane prace przedstawiać będą rolników, którzy korzystają z nowoczesnych maszyn, hodujących zwierzęta w nowych lub zmodernizowanych chlewniach, oborach, kurnikach. Zależy im także na zdjęciach pokazujących prace polowe.

Fotografie, które otrzyma Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, będą wykorzystywane w działaniach informacyjno - promocyjnych pokazujących efekty osiągnięte w rolnictwie i przetwórstwie żywności, dzięki dobremu wykorzystaniu środków wypłacanych w ramach Wspólnej Polityki Rolnej UE. Szczególnie gospodarstwa rolników, którzy zrealizowali inwestycje dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz 2021-2027. Jak podkreślają organizatorzy jesteśmy na półmetku wdrażania tego największego programu wsparcia inwestycyjnego dla polskiego rolnictwa i wiele jego efektów jest już widocznych. Mile widziane będą też prace ilustrujące życie kulturalne i społeczne współczesnej wsi oraz fotografie pokazujące piękno rodzimych krajobrazów wiejskich.

Konkurs trwa od dnia 30 marca 2021 r. do dnia 20 września 2021 r.
Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne TUTAJ.