I posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Konińskiego

Rada Seniorów Powiatu Konińskiego rozpoczęła prace w ramach kadencji 2021-2025. Do Rady zgodnie z regulaminem wchodzi 14 animatorów, wyznaczonych przez wójtów i burmistrzów gmin powiatu konińskiego oraz dwóch przedstawicieli Rady Powiatu Konińskiego. Podczas spotkania, które odbyło się 27 maja w Starostwie Powiatowym w Koninie, Akty Powołania seniorom wręczył starosta koniński Stanisław Bielik

Istotnym punktem posiedzenia aktualnego składu Rady był wybór nowych władz. Decyzją przedstawicieli seniorów Przewodniczącą ponownie wybrana została Pani Halina Rogowska z gminy Kramsk, Wiceprzewodniczącą - Pani Teresa Ignaszczak z gminy Rzgów, a Sekretarzem Pani Teresa Mazurek reprezentująca gminę Wierzbinek. Ponadto Rada przyjęła wstępny plan działania na  rok 2021. Opiekę nad Radą Seniorów Powiatu Konińskiego z ramienia Starosty Konińskiego po raz kolejny pełnić będzie Krzysztof Czajkowski - Pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

I posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Konińskiego - zdjęcie grupowe uczestników
I posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Konińskiego