Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Dziś, 12 maja, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, czyli osób, bez których szpitale nie mogłyby normalnie funkcjonować. W obecnej sytuacji, jaką mamy na całym świecie, pielęgniarki często są na "pierwszej linii frontu" w walce z koronawirusem. Tym bardziej należy przypomnieć o ich wielkim zaangażowaniu w opiekę i pomoc osobom chorym.

W imieniu samorządowców powiatu konińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej wszystkim wykonującym ten piękny i odpowiedzialny zawód składamy podziękowania za ofiarną i niezwykle trudną pracę. Życzymy, aby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi dawał radość oraz satysfakcję. Chwil pełnych wzruszeń, radości, dużo zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Zawód pielęgniarki i położnej, czego świadkami jesteśmy na co dzień, to wyjątkowo odpowiedzialna praca i misja. W tym dniu życzymy, żeby została ona doceniona przez rządzących, a pielęgniarki i położne czerpały prawdziwą satysfakcję oraz przyjemność z wykonywanego zawodu.

/Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych to święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale uważanej za prekursorkę nowoczesnego pielęgniarstwa/.