Komputery trafiły do szkół

Dwadzieścia sześć laptopów zakupionych w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacji w systemie kształcenia zdalnego” zostało oficjalnie przekazanych do trzech szkół średnich prowadzonych przez Powiat Koniński.

Komputery trafią  do uczniów  oraz  nauczycieli z Zespołów Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz w Sompolnie, a także Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, którzy zgłosili potrzebę wsparcia w systemie nauczania zdalnego. Jak podkreślali dyrektorzy placówek nie każdy uczeń ma możliwość korzystania ze sprzętu komputerowego w domu, a otrzymane laptopy pozwolą im na kontynuowanie edukacji  w systemie online.

Projekt grantowy „Zdalna Szkoła“ finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
Komputery trafiły do szkół