Spotkanie w ZSEU w Żychlinie z Patrykiem Galewskim

Młodzież z Żychlina miała okazję poznać Patryka Galewskiego, bohatera filmu „Johnny”.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych wraz z wychowawcami wzięli udział w projekcji filmu w KDK w Koninie. Zwykłe wyjście do kina zmieniło się w niecodzienne przeżycie. Na ekranie widzieliśmy jak jeden człowiek potrafi zmienić życie wielu.

Ta oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o miłości do świata i ludzi, przedstawia historię Patryka Galewskiego, który był gościem ZSEU 13 i 14 kwietnia. Społeczność szkolna miała możliwość wzięcia udziału w spotkaniu oraz warsztatach kulinarnych.

Podczas spotkania Patryk opowiedział o wspaniałej relacji jaka łączyła go z księdzem Janem Kaczkowskim, o swoim skomplikowanym życiu, trudnych decyzjach, o domu jaki udało mu się stworzyć – pełnym miłości i zrozumienia oraz o pasji do gotowania. Patryk Galewski mówił także o wspaniałym projekcie PaKa, z którym odwiedza wychowanków zakładów poprawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz szkół. Wszyscy zgromadzeni na sali słuchali jak zahipnotyzowani, śmiali się i płakali, doświadczali czegoś cudownego.

Drugiego dnia przyszedł czas na Garowanie na pełnej Petardzie – cudowne warsztaty! Oprócz gotowania były wartościowe i wzruszające rozmowy. Spotkanie z Patrykiem i jego fantastyczną rodziną było lekcją otwartą o życiu dla wszystkich, bez względu na wiek i doświadczenia. Przyjechał do szkoły obcy człowiek, a wyjeżdżał przyjaciel. Warsztaty kulinarne, które miały trwać 3 h zmieniły się w sześciogodzinną lekcję życia. Już jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie.

Źródło: ZSEU w Żychlinie
Spotkanie w ZSEU w Żychlinie z Patrykiem Galewskim