Uczeń z Kleczewa finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W gronie siedmiu laureatów etapu okręgowego XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej znalazł się uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie – Piotr Fedorowicz.

W zmaganiach wzięło udział 35 uczniów z dwudziestu pięciu szkół województwa wielkopolskiego. Piotr Fedorowicz wykonał pracę badawczą na temat: „Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu twego zamieszkania wymaga pilnych działań oraz podaj praktyczny plan naprawczy zmierzający do korzystnych zmian”.

W swojej pracy Piotr zajął się problemem deficytu wody i związanymi z tym skutkami, szczególnie w gminach leżących w obrębie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Uczeń wykorzystał wiedzę i doświadczenia zdobyte w licznych konkursach ochrony środowiska oraz konferencjach. W ramach pracy badawczej przeprowadził także zdalnie wywiad z dr Bogumiłem Nowakiem, dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Praca Piotra została bardzo wysoko oceniona przez jury konkursu. Uczeń z Kleczewa zajął siódme miejsce w Wielkopolsce.
Serdecznie gratulujemy!