Skocz do zawartości

Czerwiec

Powiatowy Urząd Pracy apeluje do przedsiębiorców

W 2020 r. do Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie wpłynęły zawiadomienia z pięciu firm o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Łącznie 295 osób zostało objętych zamiarem wręczenia wypowiedzeń, głównie w zawodach:
 
- specjalista ds. ekonomicznych, zarządzania,
- pracownik ds. finansowo – rozliczeniowych,
- pracownik ds. ewidencji materiałowej,
- kontroler procesów przemysłowych,
- elektryk i elektronik,
- robotnik obróbki metali, mechanik maszyn i urządzeń.
 
Naturalnym jest więc to, że mobilizujemy wszystkich partnerów rynku pracy do działania, by do zwolnienia nie dopuścić albo przygotować się jak najlepiej na jego konsekwencje. Dlatego też Powiatowy Urząd Pracy w Koninie zaprasza do współpracy wszystkich pracodawców, którzy dysponują lub w najbliższych miesiącach będą dysponowali wolnymi miejscami pracy, w celu ułatwienia zwalnianym pracownikom utrzymania aktywności zawodowej, a co za tym idzie szybkiego powrotu na rynek pracy.
 
Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która wesprze Państwa w procesie rekrutacji. Zgłoszenia aktualnych ofert pracy bądź zamiaru zatrudnienia pracowników można dokonać osobiście (ul. Zakładowa 4), telefonicznie (63 247 78 28), za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na portalu  www.praca.gov.pl lub na e-mail (pup@pup.konin.pl lub pup@konin.praca.gov.pl).
 
Liczymy na Państwa współpracę w łagodzeniu negatywnych skutków związanych z utratą pracy mieszkańców naszego powiatu.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting