Kończy się program usuwania azbestu

8 czerwca to ostatni dzień przyjmowania wniosków o dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu. Kończą się bowiem środki zabezpieczone w budżecie powiatu na tegoroczną realizację „Programu usuwania azbestu”.

Konińskie starostwo od 14 lat pomaga właścicielom nieruchomości położonych na terenie 14 gmin powiatu w realizacji kosztownej wymiany płyt cementowo-azbestowych, finansując ich demontaż z budynków mieszkalnych i gospodarczych, transport oraz unieszkodliwienie.

– „Zainteresowanie mieszkańców udziałem w tegorocznej edycji programu przerosło nasze oczekiwania.  Do wydziału ochrony środowiska, od stycznia do 3 czerwca, wpłynęło już ponad 550 zgłoszeń. Dla porównania przypomnę, że w ubiegłym roku, na podstawie złożonych przez mieszkańców wniosków, przeprowadziliśmy prace na terenie 386 nieruchomości. Mając w 2020 r. do dyspozycji jedynie środki własne i pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w wysokości 550 tysięcy złotych, musimy zakończyć nabór wniosków już 8 czerwca.  Zgłoszenia po tym terminie nie będą w tym roku rozpatrywane” – informuje Julia Stasińska Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Koninie.