Starostwo uczciło Dzień Nauki Polskiej wręczając stypendia

Stypendia Starosty Konińskiego motywują młodzież do pracy. Potwierdza to kolejny rekord. W tym roku pieniądze za wyniki w nauce pobierać będzie stu dziesięciu uczniów.

Z uzdolnioną młodzieżą spotkali się 19 lutego w urzędzie starosta Stanisław Bielik i wicestarosta Władysław Kocaj. W uroczystości wręczenia stypendiów nagrodzonym uczniom towarzyszyli rodzice, dyrektorzy szkół i wychowawcy.
– Wręczenie stypendiów to szczególny moment, podsumowujący waszą codzienną pracę i trud. Wierzę, że te wyróżnienia jeszcze bardziej zmobilizują was do podejmowania kolejnych działań i wyzwań, a także pomogą w rozwijaniu pasji.
Nasza uroczystość świetnie się wpisała w obchodzony dziś, po raz pierwszy, Dzień Nauki Polskiej, nowe święto państwowe, które ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką –powiedział na spotkaniu wicestarosta Władysław Kocaj .

O stypendium Starosty Konińskiego mogą ubiegać się wszyscy uczniowie szkół prowadzonych przez powiat. Warunkiem koniecznym do uzyskania gratyfikacji finansowej jest osiągnięcie w poprzednim roku nauki średniej ocen na poziomie co najmniej 4,75.

Młodzieży z wyróżniającymi się wynikami w nauce przybywa z każdym rokiem. Systematycznie też powiększa się grono uczniów spełniających kryteria przyznawania stypendium. W 2018 r. gratyfikacje finansowe otrzymało 80 uczniów, a w roku ubiegłym – 101. Dziś, listy gratulacyjne potwierdzające decyzję o przyznaniu stypendiów odebrało 110 osób. O ich wyróżnieniu zadecydowały indywidualne osiągnięcia w szkołach oraz na konkursach i olimpiadach.
– To dla mnie ogromna radość i satysfakcja, że każdego roku wśród uczniów naszych szkół przybywa stypendystów. Świadczy to o wysokim poziomie nauczania w placówkach prowadzonych przez powiat, a także o zaangażowaniu pracujących w nich nauczycieli oraz dojrzałości i odpowiedzialności naszych uczniów – dodał starosta Stanisław Bielik.

Na tegoroczną pomoc stypendialną powiat koniński przeznaczył 180 800,00 zł. Skorzysta z niej 44 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, 38 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie, 20 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz 8 podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale. Stypendium, w wysokości 200 zł miesięcznie, wypłacane będzie przez 10 miesięcy, a w przypadku uczniów klas maturalnych przez pół roku. Jak mówią stypendyści, przyznane pieniądze przeznaczą na dalszy rozwój i pogłębianie wiedzy oraz na przyjemności.
Starostwo uczciło Dzień Nauki Polskiej wręczając stypendia 1
Starostwo uczciło Dzień Nauki Polskiej wręczając stypendia 2