Ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie konińskim

Dla ponad ośmiuset młodych mężczyzn i kobiet z powiatu konińskiego rozpoczęła się 3 lutego br. kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 10 marca 2020 r., a przebiegać będzie według ustalonego harmonogramu.

Zarządzeniem Wojewody Wielkopolskiego, do przeprowadzenia tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie konińskim powołana została Powiatowa Komisja Lekarska Nr 1 z siedzibą w budynku Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Przemysłowej 4 w Koninie.

Celem kwalifikacji wojskowej jest zebranie informacji o stanie zdrowia młodych ludzi pod kątem predyspozycji do służby w wojsku. Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. wezwano:
- mężczyzn urodzonych w 2001 r.,
- mężczyzn urodzonych w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
- kobiety urodzone w latach 1996-2001 oraz kobiety pobierające naukę na uczelniach medycznych, weterynaryjnych czy psychologicznych.

Stawiennictwo jest obowiązkowe. Za uchylenie się od wykonania obowiązku stawiennictwa grozi odpowiedzialność karna.

Plan kwalifikacji wojskowej w 2020 r. dla poszczególnych gmin.