Skocz do zawartości

Luty

Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu

Alina Byczyk z Bielaw (gm. Kazimierz Biskupi) reprezentowała powiat koniński i województwo wielkopolskie w ogólnopolskim plebiscycie Mistrzowie Agro 2019. Podczas uroczystej gali na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie, 1 lutego, mieszkanka naszego regionu odebrała wyróżnienie w kategorii Gospodyni Roku.

Plebiscyt Mistrzowie Agro trwał od połowy sierpnia 2019 r. Rywalizacja odbywała się w sześciu kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo Roku, a także Gospodarstwo Agroturystyczne. Alina Byczyk, Gospodyni Roku w powiecie konińskim i województwie wielkopolskim, otrzymała 571 głosów (SMS-ów), plasując się na 13-tej pozycji w ogólnopolskim rankingu.

Plebiscyt burzy stereotypy, wyróżniając tym samym, przedsiębiorcze i wybitne osobowości z polskich wsi. Już po raz czwarty na scenie Centralnych Targów Rolniczych pojawili się prężnie działający rolnicy, dbające o lokalną tradycję Koła Gospodyń Wiejskich, a także oddani i aktywni sołtysi.

Kierujemy słowa uznania oraz gratulacje dla Aliny Byczyk, przewodniczącej KGW Bielawy, laureatki nagrody za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego w kategorii „działalność społeczna” w 2019 r.
Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu
Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu 1
Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu
Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu 2
Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu
Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu 3
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting