Skocz do zawartości

Aktualności 2019

Aktualności

Zabawa i integracja na sportowo w DPS w Ślesinie

Rywalizacja sportowa w atmosferze dobrej zabawy i integracji. To kolejne przedsięwzięcie zrealizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale w ramach programu „Warsztatownia – aktywni w działaniu”.

Po raz pierwszy w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie odbył się turniej sportowy z udziałem uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale, ślesińskiego oddziału zamiejscowego placówki oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, a także podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie.

Konkurencje wymagały od zawodników zarówno zaangażowania, jak i sprawności, refleksu oraz zwinności. Przede wszystkim jednak rywalizacji sportowej przyświecała dobra zabawa i duch integracji. Wszyscy zawodnicy zakończyli swój udział w turnieju ze złotym medalem. Po zmaganiach sportowych odbyło się wspólne biesiadowanie przy domowych wypiekach i herbacie. 

Zawody zorganizowane w ubiegłym tygodniu przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale są częścią projektu „Warsztatownia – aktywni w działaniu”. Gospodarzem turnieju był Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie.

- Jesteśmy otwarci na współpracę z placówkami, które angażują się w przedsięwzięcia aktywizujące osoby niepełnosprawne intelektualnie – mówi Joanna Wołyńska dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie – chętnie włączamy się w projekty, z których mogą skorzystać nasi podopieczni. Zwłaszcza spotkania służące integracji umilają codzienną rzeczywistość naszych mieszkańców, u których w większości występuje deficyt bliskości i związana z tym potrzeba miłych, serdecznych kontaktów z innymi ludźmi – dodaje dyrektor. 
Zabawa i integracja na sportowo w DPS w Ślesinie
Zabawa i integracja na sportowo w DPS w Ślesinie
Zabawa i integracja na sportowo w DPS w Ślesinie
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting