Aktualności 2019

Wystartował Ogólnopolski Konkurs FLORIANY 2019

Ruszyła III. edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów – FLORIANY. Organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika "Strażak" konkurs poświęcony jest rozwojowi, edukacji oraz integracji środowisk lokalnych.

Główne przesłanie i cel konkursu to inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju oraz aktywizacji lokalnych środowisk.

Konkurs adresowany jest głównie do ochotniczych straży pożarnych, które wspólnie z samorządami, lokalnymi środowiskami, organizacjami, firmami i instytucjami realizują przedsięwzięcia oraz projekty służące mieszkańcom małych i większych miejscowości.

Poprzednie edycje odbiły się szerokim echem nie tylko wśród strażaków-ochotników, ale także organizacji z nimi współpracujących. Dotychczas Kapituła Konkursowa nominowała do nagrody FLORIANA aż 109 inicjatyw. Podczas uroczystych gal finałowych zwycięzcom wręczono łącznie 38 statuetek.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.floriany.pl w zakładce KONKURS.
Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2019 r.