Aktualności 2019

Twórcze przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy w Ślesinie

Artystyczne Warsztaty Wielkanocne odbyły się w sobotę (6 kwietnia) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Zajęcia poprowadzili nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale, a także z ośrodka zamiejscowego w Ślesinie.

W warsztatach wzięli udział mieszkańcy Ślesina i okolic – dzieci, młodzież oraz dorośli. Uczestnicy wykonali piękne kartki świąteczne, kwiaty wiosenne, pisanki i zajączki, które ozdobią ich domy, świąteczne stoły czy koszyki wielkanocne.

Nie zabrakło także emocji związanych z rozstrzygnięciem konkursów na najpiękniejszą palmę oraz kartkę wielkanocną. Poziom wykonanych prac był bardzo wyrównany, dlatego też postanowiono przyznać równorzędne nagrody. Wyróżnieni zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie oraz wychowankowie SOSW w Rychwale i oddziału zamiejscowego w Ślesinie.

Poza projektami plastycznymi, organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia o profilu kucharz działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym upiekli ciasto dla uczestników artystycznych warsztatów.
Twórcze przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy w Ślesinie