Aktualności 2019

Targi Pracy w Rychwale

Targi Pracy odbyły się 22 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej w Rychwale. Tym razem, Powiatowy Urząd Pracy w Koninie podjął się przeprowadzenia ich w nowej formule, tj. na terenie jednej z gmin powiatu konińskiego, a nie jak dotychczas w siedzibie placówki.

Oprócz Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie, w organizację przedsięwzięcia włączyły się: Miasto i Gmina Rychwał, Gmina Grodziec, Gmina Rzgów oraz Gmina Stare Miasto. Burmistrz Rychwała oraz wójtowie trzech gmin zadbali też o bezpłatny dowóz autokarami swoich mieszkańców na Targi, co zdecydowanie przełożyło się na wysoką frekwencję uczestników.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali: starosta koniński Stanisław Bielik, burmistrz Miasta i Gminy Rychwał Stefan Dziamara oraz dyrektor PUP w Koninie Anna Subda.
W Targach wzięło udział aż 35 wystawców – pracodawców oraz instytucji wpierających rynek pracy. Kilkuset uczestników mogło dokonywać wyboru spośród ponad 200 ofert pracy w takich branżach, jak np. handel, produkcja, telemarketing, usługi opiekuńcze czy bankowość. Nie zabrakło również przedstawicieli służb mundurowych, którzy poszukiwali kandydatów do Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji.

Oferty zatrudnienia proponowane przez zaproszonych wystawców spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród bezrobotnych. Warto przytoczyć historię pewnego bezrobotnego, który bardzo chciał podjąć pracę, a warunki, jakie proponowała jedna z firm, tak mu odpowiadały, że poprosił o kontakt do kierownika produkcji i od razu pojechał do zakładu, aby zapoznać się ze szczegółowymi warunkami pracy.

Targi stwarzają wystawcom możliwość prezentacji posiadanych ofert zatrudnienia oraz pozyskania odpowiednich kandydatów. Natomiast osoby bezrobotne mogą w jednym miejscu i w krótkim czasie zapoznać się z aktualnym zapotrzebowaniem na konkretne kwalifikacje i umiejętności. Duże zainteresowanie oraz bardzo pozytywne opinie uczestników wydarzenia utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że Targi Pracy to przedsięwzięcie, które z pewnością warto nadal kontynuować.
Targi Pracy w Rychwale