Skocz do zawartości

Aktualności 2019

Aktualności

Sukces muzyków z Kramska

Młodzieżowa Orkiestra Dętą działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kramsku zwyciężyła w międzynarodowym festiwalu w Bułgarii.
 
XXV Balkan Folk Festival to jeden z największych festiwali w Europie, który w tym roku odbywał się od 6 czerwca do 1 września 2019 r. W festiwalu brały udział zespoły ludowe, folklorystyczne, chóry oraz orkiestry dęte, które rywalizowały między sobą w konkursie. Impreza odbyła się w jednym z najbardziej znanych ośrodków turystycznych Morza Czarnego, w Złotych Piaskach. Zespół  z Kramska przebywał w Bułgarii od 25 czerwca do 1 lipca 2019 r., biorąc udział w dwóch przesłuchaniach konkursowych.
 
Międzynarodowe jury, które obradowało po zakończeniu festiwalu, postanowiło przyznać pierwsze miejsce ex aequo Młodzieżowej Orkiestrze Dętej GOK i OSP w Kramsku oraz Orkiestrze Dętej „Expresja” z Żytna, drugiego miejsca nie przyznano, natomiast trzecie miejsce zajęła Orkiestra Dęta OSP z Nadarzyna.

Foto: GOK Kramsk
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting