Aktualności 2019

Śpiewak operowy Kazimierz Kowalski w Kleczewie

Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki poważnej pt. „W krainie uśmiechu”, który odbędzie się w najbliższy piątek (3 maja) o godz. 18.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie – w czasie obchodów Roku Moniuszkowskiego, w przeddzień 200-setnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i w dniu Święta Narodowego.

Koncert poprowadzi Kazimierz Kowalski, polski śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz jego wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Wspólnie z gwiazdami Polskiej Opery Kameralnej wykona on przeboje ze znanych oper, operetek oraz musicali. Usłyszymy utwory, między innymi ze "Strasznego Dworu", "Carmen", „Księżniczki Czardasza" czy ”Skrzypka na dachu”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu artystycznym. Szczegółowych informacji na temat imprezy udziela Centrum Kultury w Kleczewie. Organizatorami koncertu są Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Miasta i Gminy Kleczew.