Skocz do zawartości

Aktualności 2019

Aktualności

Rychwał zwycięzcą Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Gmina Rychwał zwyciężyła XXI Zimową Spartakiadę Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego. Kolejne miejsca na podium wywalczyły gminy Golina i gmina Stare Miasto.
 
W zimowej edycji spartakiady uczestniczyli sportowcy – amatorzy reprezentujący gminy: Golina, Rychwał, Stare Miasto, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Kleczew, Grodziec, Skulsk oraz Krzymów. Rywalizacja trwała trzy dni. Po kwalifikacjach w grach zespołowych - 10 lutego w hali sportowej OSiR w Kleczewie, 16 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Golinie oraz 17 lutego w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie rozegrane zostały zawody w dyscyplinach rekreacyjnych.
 
Przedstawiciele drużyn współzawodniczyli w ośmiu konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny, konkurs wiedzy o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce, wielobój rekreacyjny, rzuty karne do bramki, halowa piłka nożna mężczyzn oraz piłka siatkowa kobiet i mężczyzn.
 
W poszczególnych konkurencjach najlepiej zaprezentowały się:
  • Gmina Golina – podnoszenie ciężarka 17,5 kg (kat. powyżej 80 kg),
  • Gmina Golina – podnoszenie ciężarka 17,5 kg (kat. do 80 kg),
  • Gmina Grodziec i Gmina Rychwał – wielobój rekreacyjny,
  • Gmina Rychwał – przeciąganie liny,
  • Gmina Kazimierz Biskupi i Gmina Golina – rzut lotką do tarczy,
  • Gmina Rychwał i Gmina Kazimierz Biskupi – rzuty karne do bramki,
  • Gmina Rychwał – konkurs wiedzy LZS,
  • Gmina Wilczyn – piłka siatkowa mężczyzn,
  • Gmina Rzgów – piłka siatkowa kobiet,
  • Gmina Stare Miasto – halowa piłka nożna mężczyzn.

W klasyfikacji ogólnej XXI Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi zwyciężyła gmina Rychwał. Na drugim miejscu zakończyła rywalizację gmina Golina, a na najniższym stopniu podium – Stare Miasto. Najlepszym sportowcom spartakiady puchary i medale wręczyli: wicestarosta koniński Władysław Kocaj, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Jan Bartczak oraz Dyrektor ZSEU w Żychlinie – Anna Matczak-Gaj.
 
Zwycięzcy konkurencji rekreacyjnych będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Golinie 3 marca 2019 roku. Natomiast w grach zespołowych najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, które odbędą się 24 lutego 2019 r. w Rychwale i w Golinie.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting