Aktualności 2019

Radzisław Kozłowski – Skarbnikiem Samorządu 2019

Skarbnik powiatu konińskiego został doceniony w rankingu Gazety Prawnej „Perły Samorządu 2019”. Radzisław Kozłowski zajął III miejsce w kategorii Skarbnik Samorządu dla powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców.

Ogólnopolski ranking „Perły Samorządu” został zorganizowany po raz siódmy przez „Dziennik Gazeta Prawna" przy współpracy merytorycznej firmy Deloitte. Od początku jego celem jest wyłonienie i docenienie samorządów, które wyróżniają się w sposób szczególny jakością zarządzania oraz jakością życia mieszkańców. Nie tylko doskonale wywiązują się z zadań powierzonych prawem, ale podejmując się realizacji nowych przedsięwzięć i osiągając dodatkowe cele, tworzą dla swoich społeczności lepszą rzeczywistość i przyszłość.

W tegorocznej edycji rankingu premiowani byli liderzy innowacyjnych, nowatorskich rozwiązań w zakresie gospodarki, oświaty, ochrony środowiska, a także polityki senioralnej. Jego wyniki ogłoszono na kongresie „Perły Samorządu 2019”, który odbył się 23 i 24 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Samorządy oceniano w kilku kategoriach, rywalizowały ze sobą gminy, miasta oraz powiaty. Po raz drugi w historii wydarzenia uhonorowani zostali też odpowiedzialni za budżet i finanse w samorządzie – skarbnicy. Ocenie podlegały, m.in.: ich kompetencje, opinie o budżecie wydane przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz zadłużenie gminy i powiatu.

Dla skarbnika powiatu konińskiego to nagroda podsumowująca ponad 20-letni okres pracy na tym stanowisku. Radzisław Kozłowski kieruje finansami powiatu od początku jego funkcjonowania, czyli od 1 stycznia 1999 r.
Radzisław Kozłowski ? Skarbnikiem Samorządu 2019