Skocz do zawartości

Aktualności 2019

Aktualności

O nowych możliwościach i obowiązkach KGW w Ślesinie

Ponad osiemdziesiąt przedstawicielek kół gospodyń wiejskich z Wielkopolski Wschodniej wzięło udział w szkoleniu pt. „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej”. Spotkanie poświęcone było bieżącej działalności KGW w świetle nowych przepisów prawnych oraz skarbowych.

Konferencja szkoleniowa KOBIETY Z INICJATYWĄ pt. „Rola i wpływ kobiet wiejskich na rozwój społeczności lokalnej” odbyła się 6 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie z inicjatywy Starosty Konińskiego oraz Burmistrza Ślesina. Na zaproszenie samorządowców odpowiedziało ponad 80 przedstawicielek organizacji kobiecych z powiatu konińskiego, a także słupeckiego.

– „Panie zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich są dowodem na to, że kobiety mają duży wpływ na poziom społeczno-kulturalnego życia lokalnych społeczności. Łącząc obowiązki żony, matki i gospodyni domowej, angażują się w zrównoważony rozwój swoich miejscowości. Często wspierają działania samorządów gminnych oraz powiatowego i z naszej strony również mogą liczyć na pomoc” – mówi uczestniczący w szkoleniu wicestarosta koniński Władysław Kocaj.

Szkolenie miało na celu pomóc paniom z KGW w poznaniu nowych przepisów prawnych związanych z funkcjonowaniem organizacji, pogłębić ich wiedzę na temat przedsiębiorczości, możliwości zarabiania oraz ubiegania się o dotacje na realizację celów statutowych, a także wykorzystania dziedzictwa kulturowego dla rozwoju obszarów wiejskich.

 – „Tematy objęte programem szkolenia omówili w ciekawy i przystępny sposób pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Urzędu Skarbowego w Koninie. Szkolenie spełniło oczekiwania jego uczestniczek i uzyskało wysoką ocenę zarówno za wartość merytoryczną, jak i organizacyjną. Panie miały też okazję do wymiany doświadczeń w zakresie organizacji oraz aktywności swoich kół” – informuje Danuta Plucińska z wydziału rozwoju i promocji starostwa. 

Szkoleniu towarzyszyła wystawa prac artystycznych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z gminy Ślesin.
O nowych możliwościach i obowiązkach KGW w Ślesinie
O nowych możliwościach i obowiązkach KGW w Ślesinie
O nowych możliwościach i obowiązkach KGW w Ślesinie
O nowych możliwościach i obowiązkach KGW w Ślesinie
O nowych możliwościach i obowiązkach KGW w Ślesinie
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting