Aktualności 2019

Konkurs "Sposób na Sukces"

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza do udziału w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces". Jego organizatorem jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, natomiast WODR w Poznaniu bierze udział w zgłaszaniu i weryfikacji przedsięwzięć konkursowych na poziomie województwa wielkopolskiego.

Wyłonienie laureatów oraz wyróżnionych w konkursie odbywać się będzie w trzech etapach:
  • I etap – wyłonienie grupy nominatów,
  • II etap – ocena zgłoszeń na podstawie wizytacji terenowych,
  • III etap – wybranie spośród nominatów, laureatów i wyróżnionych w konkursie.

Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości na obszarach wiejskich oraz w miastach do dwudziestu tysięcy mieszkańców, propagowanie innowacyjnych rozwiązań, których celem jest podnoszenie jakości życia osób zamieszkujących obszary wiejskie, jak również promowanie działań na rzecz niwelowania skutków niekorzystnych zmian klimatu, a także upowszechnianie przedsięwzięć efektywnie zrealizowanych za pomocą wsparcia Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i innych programów pomocowych. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, poprzez realizację konkursu, zależy również na propagowaniu włączenia społecznego oraz zmniejszeniu ubóstwa na obszarach wiejskich.

Konkurs obejmuje zatem osoby, które prowadzą przedsięwzięcia na obszarach wiejskich i w miastach do dwudziestu tysięcy mieszkańców. Zgłoszone przedsięwzięcie powinno być uruchomione w okresie od 1 lipca 2017 r. do końca lutego 2019 roku. Ponadto, w tegorocznej edycji konkursu mogą uczestniczyć podmioty zgłoszone, ale nie nagrodzone w poprzednich jego edycjach.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, jak również karta zgłoszenia wraz z pozostałymi niezbędnymi załącznikami przekazywane są osobom zainteresowanym udziałem w "Sposobie na Sukces" w biurach doradczych WODR. Regulamin konkursu oraz karta uczestnictwa dostępne są także na stronie www.wodr.poznan.pl.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 marca 2019 roku.

Ĺšródło: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu